Сонячні електростанції та зелений тариф

Сонячні електростанції

Альтернативні джерела енергії увійшли в наше життя як відновлювальний ресурс для заміни традиційних. Виникли вони як необхідність потреби отримувати енергію відновлювальних або практично невичерпних природних ресурсів та стали незамінними помічниками у сфері екологічності та економічності.

Одним із різновидів альтернативних джерел енергії є енергія сонця, яку ми навчилися змушувати працювати на благо людства. Цікавий факт: сонячна енергія, яка потрапляє на поверхню Землі за тиждень перевищує енергію усіх світових запасів нафти, газу та урану. А чиста сонячна енергія, що надходить на територію України за три дні, перевищує енергію річного (!!!) споживання електроенергії по всій країні!. Що це означає? Та хоча б те, що не використовувати такий безмежний і, головне, безкоштовний ресурс — просто гріх, адже за енергозберігаючими технологіями — майбутнє! І не дивно, адже сонячна енергія впевнено завойовує стійкі стабільні позиції у енергетиці цілого світу, будучи вже багато років перспективною статтею економіки розвинених країн.

Якщо ж говорити про сонячні електростанції , то перше, про що варто знати кожному клієнту, — це інвестиція, яка швидко окупиться та зробить ваше життя простішим та економічно вигідним.  В наш час вони є чи не найпопулярнішим видом постачання електроенергії у домівки.  Завдяки простій та ефективній своїй конструкції вони швидко перетворюють енергію сонця в електричну енергію.

Сонячна електростанція – інженерна споруда, що служить для перетворення сонячної радіації в електричну енергію. Вона складається з таких компонентів: сонячна панель (напівпровідниковий пристрій, який перетворює енергію сонця у постійний електричний струм), контролер заряду (пристрій, що перетворює напругу від сонячних панелей до значення, придатного для заряду акумуляторних батарей), акумуляторні батареї (застосовуються для накопичення електричної енергії від сонячних панелей, зовнішньої електромережі або автономного електрогенератора), інвертор (перетворює постійну напругу акумуляторних батарей в змінну напругу для живлення навантаження, а також здійснює управління переключенням живлення споживачів між джерелами електроенергії в залежності від їх наявності та пріоритету, для деяких моделей може включати в себе контролер заряду). Сюди також варто додати ще комутаційне обладнання для підключення і захисту компонентів системи та елементи кріплення.

Та усі сонячні електростанції поділяються на три види: мережеві, автономні та гібридні. Зупинимось коротко на кожній із них. В чому їх різниця?

Мережева СЕС – це система, що перетворює енергію сонячного випромінювання в електроенергію. При цьому сама станція буде підключена до загальної електромережі. Такий принцип роботи забезпечує постачання світла до об’єкту незалежно від пори дня та сонячної активності.

Економія від встановлення такої СЕС очевидна — впродовж світлового дня потреби будинку забезпечують сонячні панелі,  при цьому не буде споживання енергії з загальної мережі. Якщо вночі будівля не використовуватиме електроенергію, то підключення до мережі виступатиме як резервне джерело в похмурі дні. Ну а енергію, що виробляється надлишково можна продавати державі за рахунок «Зеленого» тарифу». Варто відзначити, що такий варіант СЕС особливо актуальний для будинків, господарств і підприємств, які вже підключені до електромережі.

На відміну від мережевої, автономна сонячна електростанція – незалежна енергетична система, що накопичує енергію сонячного випромінювання в акумуляторних батареях та при потребі передає електроенергію до будинку. Після перетворення із сонячних променів та накопичення в акумуляторних батареях постійний струм передається на інвертор, де трансформується в змінний, і під напругою 220 В потрапляє в мережу будинку.

Такі системи добре зарекомендували себе в забезпеченні як приватних будинків, так і господарських підприємств. Особливо актуальним є встановлення такої СЕС, якщо до будівлі не підведена мережа централізованого енергопостачання, а підключення до неї вимагає великих зусиль та затрат — прокладання нових ліній і встановлення підстанції. Або ж коли ви потребуєте незалежності вашої системи від комунальних електромереж. Незаперечна перевага автономної сонячної станції – екологічна безпека і безшумність системи.

І хоч окупність даної СЕС буде довшою у часі, порівняно з мережевою чи гібридною, та при правильному проектуванні автономної електростанції ви можете на всі  100% забезпечити потреби свого дому та бути енергетично незалежними від традиційної електроенергії.

Ще одним різновидом СЕС є гібридні, або резервні фотоелектричні системи.  Переважно вони використовуються в місцях, де є можливість підключення до централізованих мереж електропостачання, але їх робота є нестабільною. Отож такі сонячні електростанції можуть забезпечити потреби в електроенергії, коли центральні мережі виходять з ладу чи не справляються з навантаженнями.

Принцип роботи простий — вироблена електроенергія від сонячних панелей подається на гібридний мережевий інвертор. Він її перетворює в 220В чи 380В, передаючи її в домашню мережу напряму. Також така СЕС здатна працювати як мережева та автономна, адже до інвертора можна підключити акумуляторні батареї. Перевагою такої схеми є не лише безперебійне електроживлення, але й  економія  при оплаті за енергопостачання від зовнішньої мережі через вагоме вироблення спожитої загалом енергії самою СЕС.

Фахівці нашої компанії  допоможуть знайти для вас найоптимальніший варіант СЕС, зроблять необхідне проектування та забезпечать її монтаж. Ми розрахуємо потребу кожного клієнта в електроенергії, оцінимо усі вихідні дані та неодмінно запропонуємо найбільш ефективну систему, з якою ви забудете про величезні рахунки за електроенергію та позбавитесь проблем із електропостачанням.

Співпрацювати з «Енергон Груп» вигідно, бо з нами ви отримаєте лише високоякісну продукцію світових та вітчизняних виробників за лояльними цінами. Наші кваліфіковані та привітні фахівці завжди нададуть технічно-грамотну консультацію, виконають усі роботи по попередньому плануванню проектів, якісному та швидкому монтажу з використанням найсучасніших технічних засобів і обладнання. Сертифіковані спеціалісти компанії допоможуть Вам у питаннях гарантійного та післягарантійного обслуговування. Будьте певні, що з нами результат перевершить будь-які ваші очікування!

«Зелений» тариф

У більшості європейських країн вже є доволі вдалий досвід використання альтернативних джерел енергії за програмою «Зелений тариф», адже це і вигідно, і ефективно. Йдучи «в ногу з часом», в Україні ще з 2009-го року введено особливу тарифну сітку для підприємств та приватних домогосподарств, що генерують електроенергію, використовуючи відновлювальні джерела енергії.

Якщо коротко і стисло,  то «Зелений» тариф – це спеціальні фінансові можливості, що спрямовані  для заохочення населення на вироблення електроенергії з альтернативних джерел енергії в приватних домогосподарствах. Таким чином, люди отримують можливість додаткового пасивного заробітку через продаж надлишку виробленої електроенергії.

Бізнес на сонці— це реально! Підтвердженням цих слів є результати впровадження в нашій країні «Зеленого» тарифу. Так, станом на початок 2018 року до нього вже було приєднано понад 3000 приватних будинків. І як доводить загальноукраїнська тенденція, ринок відновлювальної енергетики щорічно зростає на 200%.

Державним органом, який відповідає за регулювання «Зеленого» тарифу в нашій країні, є Національна комісія регулювання енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП). Слід зазначити, що процедура оформлення, тарифи та норми відрізняються для підприємств і приватних осіб.

Так, для підприємств в Україні діють такі загальні тарифи:

  • Наземні сонячні електростанції — 0,15 € / кВт-год
  • Дахові сонячні електростанції — 0,164 € / кВт-год

Також на законодавчому рівні прописаний план поступового зниження тарифів для нових електростанцій, залежно від дати введення їх в експлуатацію. Тариф знижується на 10% для станцій, введених в експлуатацію з 2015 року на 20% до 2020 року і на 30% до 2050 року.

В Україні приватним домогосподарствам дозволено встановлювати сонячні електростанції потужністю до 30 кВт та продавати надлишкову електроенергію енергоринку. Нові тарифи для сонячних електростанцій встановлених  в  експлуатацію  в таких періодах:

  • Для систем, введених в експлуатацію з 01 січня 2015 по 30 червня 2015 –  0,32 Євро
  • Для систем, введених в експлуатацію з 01 липня 2015 по 31 грудня 2015 –  0,20 Євро
  • Для систем, введених в експлуатацію з 01 січня 2016 по 31 грудня 2016 –  0,19 Євро
  • Для систем, введених в експлуатацію з 01 січня 2017 по 31 грудня 2019 –  0,18 Євро
  • Для систем, введених в експлуатацію з 01 січня 2020 по 31 грудня 2024 –  0,16 Євро
  • Для систем, введених в експлуатацію з 01 січня 2025 по 31 грудня 2029 –  0,14 Євро

Поряд з тим, варто пам’ятати і про необхідність мати відповідні документи для встановлення мережевої СЕС. Так, усе обладнання станції має бути якісним та сертифікованим в Україні, тож довіряти потрібно лише перевіреним та надійним компаніям, які можуть вам надати усі потрібні документи: сертифікати і технічні паспорти на обладнання. «Енергон Груп» на ринку України працює вже понад 12 років та має відмінну репутацію серед клієнтів, тому ми з радістю допоможемо Вам зробити усі розрахунки та підберемо оптимальний варіант для реалізації найсміливіших задумів.

Робимо висновок, що альтернативній енергії в нас час таки можна доволі непогано заробити. Підрахувавши витрати на купівлю і встановлення обладнання, то враховуючи дані тарифи, ваша система досить швидко окупиться і почне приносити реальний дохід. Тільки подумайте, ще декілька років тому, в нашій країні про те, щоб заробляти на небесному світилі можна було хіба що мріяти, сьогодні ж це стало реальністю, що доводить Сонце — енергія змін.