Геліосистеми

Геліосистеми (або геліотермальні) –високотехнологічні комплекси, які поглинають енергію сонця та трансформують її тепло для подальшого використання у побуті, промисловості, зокрема, для гарячого водопостачання.

Застосування геліосистем відноситься до сучасних джерел енергії, має на меті максимальну ефективність, економічність та екологічність отриманого результату. Головним принципом роботи сонячних систем є їх сумісна робота з теплогенератором, а вибір підходу вже залежить від сонячної активності у конкретний проміжок часу. Якщо дозволяє погода, то основну діяльність виконують геліосистеми забезпечуючи істотну економію, інакше у дію включаються інші системи.

Подібне рішення доцільно в господарстві, в якому бажано підтримувати стабільні температурні режими, наприклад, коли необхідно зафіксувати комфортну температуру води чи нагріву басейну. Найголовніша внутрішня задача у подібних комплексів – підтримання необхідного порогового балансу – вода повинна мати оптимальний температурний режим.

Дещо рідше геліосистеми використовуються для підтримки опалення. Так як зазвичай це робиться взимку, а тоді спостерігається мінімальна сонячна активність здатна перекрити максимум 10-30% необхідної потреби. Восени і весною такі системи взагалі частково заміщають опалення.